avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 553 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Se pot executa bunurile firmei daca unul din asociati ...
Discuție deschisă în Executare silită

Se pot executa bunurile firmei daca unul din asociati are executare pe persoana fizica?

Daca am o executare de valoare foarte mare pe persoana fizica si as dori sa devin asociat intr-o firma a unui prieten, am vrea si sa cumparam niste proprietati pe PJ, ar putea sa se indrepte asupra bunurilor acestea?

Alte discuții în legătură

Vanzare teren+imobil stefimit stefimit Buna ziua. Va rog sa ma lamuriti si pe mine cum se poate transfera fara costuri, un teren+imobil de la o persoana juridica catre o persoana fizica .Mai ... (vezi toată discuția)
Capitalul social este un venit? Alin2009 Alin2009 Buna seara ... am si eu o intrebare...e putin mai delicat...de exemplu... eu sunt administrator la o firma ( SRL ) si am un asociat. Eu detin 90% parti sociale ... (vezi toată discuția)
Contract ContSters154162 ContSters154162 Societatea comerciala cu raspundere limitata ar dori sa imprumute cu o suma de bani o persoana fizica; exista un model de astfel de contract? Eventual si cu ... (vezi toată discuția)