Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatia pt crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatia pt crestere copil

Daca pana in momentul nasterii am lucrat 10 luni si vreau sa imi iau concediu de maternitate,o sa primesc indemnizatie si cum se calculeaza? Multumesc anticipat!
Din cate stiu acum se calculeaza 12 luni lucrate din ultimii 2 ani. Daca ai lucrat o sa primesti indemnizatie , daca nu poate primi sotul stimulent de insertie(daca lucreaza). + alocatia la copil.