avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 510 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Inregistrare tva din an fiscal precedent
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Inregistrare tva din an fiscal precedent

Acum, in decembrie 2016 am descoperit ca societatea nu a avut inregistrate facturi de achizitii (piese auto ) din anul 2014 si 2015. Am observant din monografii contabile ca inregistrarea este : % = 401
1174
4426
Intrebarea mea este daca e legal sa deduc TVA din aceste facturi in acest an.

Alte discuții în legătură

Inregistrari contabile si tva din anii precedenti antonia_m09 antonia_m09 Acum, in decembrie 2016 am descoperit ca societatea nu a avut inregistrate facturi de achizitii (piese auto ) din anul 2014 si 2015. Am observant din ... (vezi toată discuția)
Inregistrari corecte pentru 394 Contabilitate sector 4 evoCONTA Contabilitate sector 4 evoCONTA As vrea sa aflu si parerea voastra cu privire la monografiile folosite pentru inregistrarea corecta a facturilor in D 394. Ex.achitizionez de la un magazin cu ... (vezi toată discuția)
Inregistrarea unor facturi din 2006 tatiana1 tatiana1 Verificand soldurile impreuna cu un furnizor am constatat ca din evidentele noastre lipsesc doua facturi una marfa una ambalaj din 2006.La inventar nu am ... (vezi toată discuția)