avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 189 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... recurs in anulare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

recurs in anulare

Cand se introduce un recurs in anulare si cand o contestatie le o sentinta definitiva?
Cel mai recent răspuns: DAN POPESCU , Avocat 14:24, 23 Ianuarie 2017
Nu exista recurs in anulare,ci recurs in casatie prevazut si reglementat de art.433-451 NCPP,iar contestatia in anulare de art.426-432NCPP.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recuperare prejudiciu cadryan cadryan Buna ziua, numele meu este C. Adrian am fost condamnat in anul 2014 la 5 ani inchisoare pentru acces fara drept la un sistem informatic, am urmatoarea ... (vezi toată discuția)
Cale de atac la incheiere finala (dezinvestire) Just-drept Just-drept Care este calea de atac la INCHEIERILE pronuntate de catre judecatorul de camera preliminara care mi-a respins plangerea impotriva actelor procurorului ... (vezi toată discuția)
Cai de atac dupa apel conform noul cod de procedura penala romeo_sor romeo_sor Ce cai de atac sunt dupa un proces penal la Curtea de Apel? In cat timp de la pronuntare se poate face? Trebuie asteptata motivarea deciziei? Timpul decurge ... (vezi toată discuția)