Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... recurs in anulare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

recurs in anulare

Cand se introduce un recurs in anulare si cand o contestatie le o sentinta definitiva?
Nu exista recurs in anulare,ci recurs in casatie prevazut si reglementat de art.433-451 NCPP,iar contestatia in anulare de art.426-432NCPP.