Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensie

Bună ziua! Dacă în cim se stipulează că cei care se pensionează sânt compensați cu un nr. de salarii, dar eu ies la pensie după 20 zile de la disponibilizare mai am dreptul la salariile compensatorii? Mulțumesc.
In acest caz, nu veti mai beneficia de acele salarii compensatorii acordate pentru iesirea la pensie.
Mulțumesc, dar, am înțeles că în termen de 30 zile de la disponibilizare se consideră că am ieșit la pensie de la societatea respectivă.