Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Sume calcul indemnizatie concediu creștere copil
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Sume calcul indemnizatie concediu creștere copil

Bună dimineata,

Va rog sa imi spuneti daca la calculul indemnizației de creștere copil intra și ajutorul de nastere primit în perioada celor de 12 luni aferente nașterii, inclusiv luna de nastere. Întreb pentru ca în adeverința primita de la angajator nu este trecuta și aceasta suma!

mulțumesc
Ajutoarele acordate din fondul de cheltuieli sociale nu sunt venituri impozabile si nu se intra in calculul indemnizatiei de concediu crestere copil. A procedat corect angajatorul.