Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Declaratia 100
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Declaratia 100

Citeam pe forum ca declaratia 100 se depune si cand impozitul pe profit sau imp.pe venitul micro este 0,deci cele cu depunere trimestriala.

Atunci pentru impozitul pe dividende,pe premii,accize,etc.se depune doar in luna cand este cazul,adica cand ai datorii catre buget,deci in rest nu se depune cu zero?

Daca raspunsul,mai mult ca sigur,va fi ca se depune doar in luna cand ai datorii,ati putea sa-mi indicati EXACT textul de lege din care ar putea rezulta ca decl.100 se depune si cu zero pentru impozitul pe profit si micro(adica si cand nu ai obligatii de plata),iar pentru celelalte se depune doar pentru luna in care ai obligatii de plata?

Multumesc
D100 se depune și cu 0 datorii!