Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Absente Nemotivate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Absente Nemotivate

Buna ziua,

Avem salariati in firma care nu se prezinta 1 zi, 2 zile , 3 zile la munca depinde de la caz la caz si apoi vin si isi scriu cererea de incetare a contractului cu acordul partilor care este aprobata si li se inceteaza CIM-ul.

Pentru a ii trece nemotivat in pontaj este nevoie de nota de constatare abatere disciplinara ?

Ii veti trece in pontaj nemotivat , fara nota de constatare.