avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 431 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Absente Nemotivate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Absente Nemotivate

Buna ziua,

Avem salariati in firma care nu se prezinta 1 zi, 2 zile , 3 zile la munca depinde de la caz la caz si apoi vin si isi scriu cererea de incetare a contractului cu acordul partilor care este aprobata si li se inceteaza CIM-ul.

Pentru a ii trece nemotivat in pontaj este nevoie de nota de constatare abatere disciplinara ?

Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:13, 1 Februarie 2017
Ii veti trece in pontaj nemotivat , fara nota de constatare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Refuzul da a efectua preavizul riana02 riana02 Buna ziua, Am un salariat care refuza sa isi mai efectueze preavizul de 15 zile calendaristice. Ce ii pot face din punct de vedere legal eu ca angajator. Va ... (vezi toată discuția)
Nerespectare preaviz somaj ana_frincu ana_frincu Buna ziua, S-a emis catre un angajat instiintare cu privire la desfiintarea locului de munca si imposibilitatea acordarii unui alt loc de munca in cadrul ... (vezi toată discuția)
Inregistrare demisie in revisal Alice_Georgiana Alice_Georgiana Buna ziua, Am un angajat care din luna februarie lipseste nemotivat iar azi primesc de la sefa mea cererea de incetare a activitatii cu data de 01.03.2011, ... (vezi toată discuția)