avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 707 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Transfer intersemestrial la generala
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Transfer intersemestrial la generala

Buna seara,
asi dori si eu o intrebare daca se poate am o cunostinta care are un copilas si este in clasa a 7-a ramana corigent la o materie si as-i dori sa se transfere intr-o alta scoala generala.
Intrebarea este urmatoarea:
Daca ramane corigent se mai poate transfera in scoala respectiva din semestrul 2?

Va multumesc din suflet !

Alte discuții în legătură

Repetent sau corigent ? Tatianaioan Tatianaioan Am o fetita de 13 ani si 6 luni ,clasa a I-a,a II-a ,a III-a primul semestru le-a facut in Germania,cu greu am reusit sa o inscriu la o scoala cu predare in ... (vezi toată discuția)
Un banal examen - contabilitate financiara gatyta gatyta Astazi am avut un examen la contabilitate financiara.In semestrul doi am facut conturile din clasa 4,clasa 5,clasa 6 si 7.Azi l-a examen ne-a dat conturile din ... (vezi toată discuția)
Alegerea școlii copilului de către un singur părinte adam77 adam77 Alegerea școlii copilului de către un singur părinte - legal sau ilegal? Bună ziua, Am o întrebare legată de exercitarea în comun a autorității ... (vezi toată discuția)