avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 357 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Schimbare categorie de folosinta teren agricol
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Schimbare categorie de folosinta teren agricol

Buna ziua

Am concesionat de la ADS teren agricol si pasune. Pot schimba categoria de folosinta din pasune in teren agricol?
Cel mai recent răspuns: BEJENARU PETRU , Expert judiciar 14:17, 3 Februarie 2017
Consider ca nu este posibil . Cititi Ordonanţa de urgenţă nr. 34/2013 privind organizarea, administrarea şi exploatarea pajiştilor permanente şi pentru modificarea şi completarea Legii fondului funciar nr. 18/1991

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Intrebare conditii construire cabana GabrielDobrescu GabrielDobrescu Care sunt conditiile in vederea construirii unei cabane pe teren extravilan la Campulung Moldovenesc.Multumesc. (vezi toată discuția)
Contract vanzare cumparare ionela12 ionela12 Buna ziua am fost astazi la un birou notarial pentru a face un act de vazare cumparare pe un teren de 12500 mp pasune pe care as vrea sa fac o pescarie dar mi ... (vezi toată discuția)
Gradina familiala si pasune viorel_gheorghe viorel_gheorghe detin de curand un teren incadrat ca pasune, l-am cumparat paraginit si plin de spini, nu a mai fost folosit ca pasune (daca asa a fost) de foarte mult timp, ... (vezi toată discuția)