Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... SUCCESIUNE
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

SUCCESIUNE

Tatal meu a decedat acum 2 ani si nu am facut succesiune. Nu am frati si nu intentionez sa o fac nici acum, dar are o masina si as vrea sa stiu daca se poate face succesiunea doar pentru masina (trebuie sa fac asigurari obligatorii, etc).
Da, se poate doar pentru masina.
Pentru restul bunurilor puteti solicita ulterior un supliment la certificatul de mostenitor.
Puteți face succesiunea doar ptr mașină.
Va multumesc!