Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Recupere timbru de mediu achitat in ianuarie 2017
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Recupere timbru de mediu achitat in ianuarie 2017

Buna seara
Care este procedura prin care pot recupera taxa de timbru achitata in ianuarie 2017?
Initial adresati-va cu o cerere de restituire a acestei taxe pe cale administrativa de catre finante. (unde ati platit in mod efectiv)
Dupa ce veti primi un raspuns negativ scris in acest sens, sau nu o sa va fie comunicat un raspuns in termen de 30 de zile de la inregistrarea cererii, va puteti adresa instantei de judecata cu o actiune prin care sa solicitati obligarea organului fiscal la restituirea taxei achitata.