Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Copie carte funciară închisă
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Copie carte funciară închisă

Mi s-a refuzat la ANCPI eliberarea copiei după o carte funciară închisă (a fost transcrisă la un alt număr) pe motiv că e închisă - acest lucru e legal sau trebuie să elibereze copia cerută de mine?
Mulţumesc,
In mod normal nu ar trebui sa refuze studierea si copierea unei carti funciare indiferent de situatia acesteia. (inschisa, sistata, etc)