Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Ajustare tva colectat
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Ajustare tva colectat

Am o hotarare definitiva si irevocabila, in urama unui proces intentat unui client, in urma careia nu s-a mai putut recupera creanta. Noi am achitat tva-ul la marfa vanduta , suma destul de mare.

Acum am intrat in posesia hotararii , si se poate ajusta tva-ul colectat, ma poate ajuta cineva in contabilitate inregistrez 6588 (chelt nededuct)= 4427, iar la decont unde inregistrez suma pe rd-ul 33? Daca se poate sa ma lamuriti cum sa fac.

Va multumesc frumos. O zi buna
Admin, administrator