Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bonuri de masa pentru salariati
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bonuri de masa pentru salariati

Buna ziua !! Va rog frumos sa-mi spuneti daca un salariat care are C.I.M cu
timp partial de munca (2 ore / zi) poate beneficia de bonuri de masa.
Si daca da, cate - tot 1 / zi lucratoare sau 1 la 4 zile ??? Este obligatoriu sa-i dau ??
Multumesc anticipat !!
Numai daca are functia de baza la dvs.

Norme de aplicare a Legii 142/1998
Art. 35

In cazul cumulului de functii, tichetele de masa pot fi acordate numai de catre angajatorii unde salariatii in cauza isi au functia de baza, potrivit legii.
Multumesc mult de tot pt raspuns !!=D>