Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract de munca

Buna ziua,
Ce documente trebuie sa-mi intocmeasca angajoatorul daca revin la lucru cand coplilul implineste 1 an?
Doar o decizie de incetare a suspenadrii c.i.m. si de reluare a activitatii in baza aceluiasi c.i.m.

De asemenea, decizia poate cuprinde si modificarea salariului daca in perioada CCC acesta s-a modificat.
MULTUMESC,
- sunt incadrat pe functia de functionar si dau concurs pentru alta functie,
- se inceteaza cim si imi face alt contract pe functia pe care dau concursul?
Se poate face act aditional de modificare a functiei daca sunteti admisa la concurs.
Cornel Vasile, Consilier juridic
- ramane acelasi cim, alta functie, alta grila de salarizare, care este temeiul legal? multumesc frumos.
- decizia de incetare a suspenadrii c.i.m. si de reluare a activitatii in baza aceluiasi c.i.m.perioada CCC, pot sa o fac cu 1 luna inainte de inceperea activitatii.