avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 770 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract de munca

Buna ziua,
Ce documente trebuie sa-mi intocmeasca angajoatorul daca revin la lucru cand coplilul implineste 1 an?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:01, 21 Februarie 2017
Doar o decizie de incetare a suspenadrii c.i.m. si de reluare a activitatii in baza aceluiasi c.i.m.

De asemenea, decizia poate cuprinde si modificarea salariului daca in perioada CCC acesta s-a modificat.
MULTUMESC,
- sunt incadrat pe functia de functionar si dau concurs pentru alta functie,
- se inceteaza cim si imi face alt contract pe functia pe care dau concursul?
Se poate face act aditional de modificare a functiei daca sunteti admisa la concurs.
Ultima modificare: Sâmbătă, 18 Februarie 2017
Cornel Vasile, Consilier juridic
- ramane acelasi cim, alta functie, alta grila de salarizare, care este temeiul legal? multumesc frumos.
- decizia de incetare a suspenadrii c.i.m. si de reluare a activitatii in baza aceluiasi c.i.m.perioada CCC, pot sa o fac cu 1 luna inainte de inceperea activitatii.

Alte discuții în legătură

Ce drepturi am la reincadrare după ccc? Simona Paslaru Simona Paslaru Bună seara,ma numesc Paslaru Simona si am o intrebare:sunt in concediu creștere copil ,urmeaza sa depun cererea de reincadrare incepand cu 01.03.2017,dar am ... (vezi toată discuția)
Reîntoarcere în câmpul muncii dupa ccc Lauurici Lauurici Buna ziua, va rog sa ma ajutati cu un raspuns la urmatoarea situatie. Am sunat azi la munca sa ii anunt ca vreau sa incep munca începând cu data de 15, ... (vezi toată discuția)
Reintoarcere in campul muncii din ccc Baban2018 Baban2018 Buna ziua! In data de 5 iulie copilul va implini varsta de 2 ani, iar eu intentionez sa ma reîntorc in câmpul muncii pe data de 29 aprilie, pentru a putea ... (vezi toată discuția)