avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 685 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... cost centrala apartament pe gaze
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

cost centrala apartament pe gaze

Cam care este costul lunar la gaze pentru o centrala de apartament respectiv consum de aragaz apa calda si caldura?
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: ContSters416386 , utilizator 09:24, 28 Februarie 2017
Costul lunar este conditionat de capacitatea centralei si de temperatura setata pentru programul de functionare apa calda si centrala
Gazele pot costa cca 100-125 lei,curentul functie de contractul incheiat 250-300 lei
La aceste costuri se mai adauga si contravaloare apa rece utilizata pentru incalzit
alina_25 a scris:
Cam care este costul lunar la gaze pentru o centrala de apartament respectiv consum de aragaz apa calda si caldura?

Pentru perioada rece 200-300 lei/luna iar pentru perioada calda a anului 50-100 lei/luna.
Depinde si cate camere are apartamentul. Pt un apartament cu 3-4 camere e mai mult decat 200-300 lei pt caldura.
Am aflat de la o cunostiinta ca ia costat pe acest ianuarie "fierbinte"pt caldura apa calda si aragaz 600 lei ap 2 cam .
Pentru 3 camere atat eu cat si alti 3-4 vecini pe care i-am intrebat, avem de plata la gaz pe ianuarie intre 200 si 300 lei. Repet 3 camere, toate incalzite la 20-23 grade in timp ce afara au fost frecvent temperaturi de sub zero grade si-au ajuns si la -17 grade.

Alte discuții în legătură

Se fura la gaze? alina_25 alina_25 In blocul meu suntem 11 apartamente din 20 pe sistem centralizat si restul 9 pe centrala proprie ,pentru ca aveam pierderi uriase la apa calda cei de la ... (vezi toată discuția)
Centrala apartament alina_25 alina_25 Cat costa montarea unei centrale de apartament sa zicem pentru un apartament cu 2 camere cam cat costa toata operatia adica debransare cost centrala cost ... (vezi toată discuția)
Debransare incalzire centrala bloc (nu termoficare !) Pache Pache Locuiesc intr-un bloc de 10 etaje construit in anii \'70, care are centrala proprie pe gaze naturale. Se impune refacerea acestei centrale a blocului din ... (vezi toată discuția)