Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... cost centrala apartament pe gaze
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

cost centrala apartament pe gaze

Cam care este costul lunar la gaze pentru o centrala de apartament respectiv consum de aragaz apa calda si caldura?
Va multumesc!
Costul lunar este conditionat de capacitatea centralei si de temperatura setata pentru programul de functionare apa calda si centrala
Gazele pot costa cca 100-125 lei,curentul functie de contractul incheiat 250-300 lei
La aceste costuri se mai adauga si contravaloare apa rece utilizata pentru incalzit
alina_25 a scris:
Cam care este costul lunar la gaze pentru o centrala de apartament respectiv consum de aragaz apa calda si caldura?

Pentru perioada rece 200-300 lei/luna iar pentru perioada calda a anului 50-100 lei/luna.
Depinde si cate camere are apartamentul. Pt un apartament cu 3-4 camere e mai mult decat 200-300 lei pt caldura.
Am aflat de la o cunostiinta ca ia costat pe acest ianuarie "fierbinte"pt caldura apa calda si aragaz 600 lei ap 2 cam .
Pentru 3 camere atat eu cat si alti 3-4 vecini pe care i-am intrebat, avem de plata la gaz pe ianuarie intre 200 si 300 lei. Repet 3 camere, toate incalzite la 20-23 grade in timp ce afara au fost frecvent temperaturi de sub zero grade si-au ajuns si la -17 grade.