Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Căsătoria cu un cetățean sirian
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Căsătoria cu un cetățean sirian

Buna ziua! Eu locuiesc in abu Dhabi Emiratele arabe unite. Am reședința in sectorul 6 bucuresti si am sunt divorțată. Soțul meu este cetățean sirian născut in Dubai in Emiratele Arabe Unite. Vrem sa facem căsătoria civilă in bucuresti. Ce acte ne trebuie? Nici unul din noi nu locuim in romania eu m-am mutat acum 6 ani din tara. Va mulțumesc. Ah si nu cred k exista ambasada Siriei in romania. Eu sunt creștina si el este musulman.
~ Conținut șters la cerere ~
Mulțumesc frumos