Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Deschidere firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Deschidere firma

Buna ziua,
Un apropiat de-al meu doreste sa isi deschida intr-o zona rurala o pizzerie ( doar livrari la domiciliu cu cel mult 3 angajati), problema este ca nu stie unde sa se duca, ce aprobari ii trebuie pentru acest domeniu de activitate, daca poate deschide PFA sau II / SRL .... Cat costa deschiderea societatii, etc. M-ar ajuta enorm sa stiu niste pasi care trebuiesc urmati. Multumesc
Înființarea si autorizarea va fi facuta la Registrul Comertului din localitatea unde va avea sediu.

Pe site-ul registrului gaseste detalii legate de actele si formalitatile necesare, cât si de costuri.
~ Conținut șters la cerere ~