Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Insolventa
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Insolventa

Termenul de inscriere la masa credala este de 15 zile sau 30 de zile.
Multumesc.
Buna ziua,
Termenul limita pentru inregistrarea cererii de admitere a creantelor va fi de maximum 45 de zile de la deschiderea procedurii. Acesta se stabileste de catre judecatorul sindic prin incheierea de deschidere a procedurii. Pentru motive intemeiate, poate fi prelungit, la cerere, tot prin hotararea judecatorului sindic
Majorarea termenului nu va putea depasi 30 de zile.