avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 524 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensie si asigurari sociale
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensie si asigurari sociale

buna ziua. lucrez la un SRL cu 2 ore/zi. as dori sa completez venitul pentru asigurari sociale (pensie) pentru 8 ore/zi adica sa platesc eu cele 6 ore care imi lipsesc. cat tre sa mai platesc eu la sal minim pe ec.1450 lei?
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 08:46, 10 Martie 2017
Nu exista contract partial de asigurare.
Suma minima de plata lunar este de 288 de lei.
Nu merita.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contributii sociale obligatorii pentru angajatori salariati norma partiala NegoitaMaria NegoitaMaria As dori sa aflu daca, pentru o persoana pensionata de boala gradul III cu drept de munca de 4 ore , se platesc din luna august 2017 contributii sociale ... (vezi toată discuția)
Stagiu cotizare iuliana1966 iuliana1966 Buna ziua Unchiul meu are pensie de invaliditate gradul 3 si are varsta de 50 de ani. Am inteles ca perioada de invaliditate se considera vechime in munca. El ... (vezi toată discuția)
Cum se calculeaza pensia? giorgio24 giorgio24 Buna ziua As dori sa stiu daca la calculul pensiei anticipate se are in vedere salariu lucrat pe toata perioada lucrata sau numai ultimii ... (vezi toată discuția)