Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cerere CO
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cerere CO

Buna ziua!
Ce se intampla daca un salariat solicita concediu de odihna verbal, dar nu face si cerere scrisa?
ITM-ul te poate amenda?
Multumesc!
ITM-ul nu are cum sa amendeze pentru asa ceva un angajator.

In situatia in care un salariat solicita concediu de odihna verbal, dar nu face si cerere scrisa, exista posibilitatea nedemonstrarii de catre salariat a solicitarii sale sau de catre angajator a acordarii CO.