Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Pot caza 8 muncitori intr-un apartament normal de doua ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Pot caza 8 muncitori intr-un apartament normal de doua camere?

Buna ziua

Pot caza legal 8 muncitori intr-un apartament normal de doua camere? Apartamentul are 56 mp utili si e intr-un bloc de 6 apartamente.
Are bucatarie, baie hol si doua camere decomandate de 20 mp utili fiecare. In fiecare camera vor sta 4 muncitori

Ce probleme legale pot avea?

Multumesc
Trebuie sa fiti autorizat ptr a inchiria in regim hotelier.
Puteti caza si 50 de oameni daca lor le convine, nu conteaza. Daca faceti profit insa, trebuie declarat. Nu inteleg in ce conditii cazati acei oameni, daca sunteti patronul lor, daca le dati in chirie imobilul contra unor sume de bani...