Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... OMFP nr.2632/2016
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

OMFP nr.2632/2016

As dori sa aflu mai multe informatii despre acest ordin , este obligata o institutie publica sa semneze protocolul de aderare pt sistemul patrimven sau este optional? as dori mai multe informatii.
Multumesc!
Gasiti documentul aici: [ link extern ]
Multumesc dar documentul l-am citit, intrebarea mea era daca o institutie publica este obligata sa adere la acest protocol sau doar optional daca este interesata de ceva anume, asta nu inteleg eu.
Autoritățile și instituțiile publice vor solicita motivat accesul la serviciile PatrimVen. Motivările sunt analizate de ANAF și, odată ce accesul a fost agreat, instituția publică va desemna persoanele, maxim două, cu rol de administrator de interoperabilitate.