Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cerere de revizuire
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cerere de revizuire

Partea care a pierdut procesul a depus cerere de revizuire dupa 9 ani. Partea care a castigat a primit citatie cu data procesului si nr dosar fara a fi atasata si copia cererii de revizuire. Astfel nu cunoaste motivul invocat de revizuent.
E posibil sa nu se ataseze cererea de revizuire pe care nu a primit-o niciunul din cei 3 petenti care au castigat procesul ? Este motiv de respingere a actiunii ?
luticus, utilizator
Nu cred fiindca puteti sa va interesati si sa studiati dosarul la arhiva instantei. Probabil din gresala nu s-a atasat copia cererii de revizuire
ContSters416386, utilizator
Este proces civil sau penal?
avocat_lascoschi@yahoo.com a scris:

Este proces civil sau penal?

civil fond funciar