avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 583 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Transport marfa contra cost cu o masina cu contract de ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Transport marfa contra cost cu o masina cu contract de comodat ?

Am urmatoarea intrebare !
Se poate efectua transport marfa contra cost cu o masina cu care am incheiat un contract de comodat ?
Mentionez ca am firma cu licenta de transport iar masina in cauza este pe persoana fizica fiind proprietatea asociatului !
Multumesc pentru raspuns !

Alte discuții în legătură

Licenta de transport valabila din 5.03.2013 mikitud mikitud Buna ziua, Pentru o masina de transport marfa de 2500kg al carui proprietar este o persoana fizica este necesara aceasta licenta? Masina este folosita pentru ... (vezi toată discuția)
Transportul international de marfa cimpeanr cimpeanr Buna seara, pentru a transporta marfa (aparatura) in sau din strainatate, este nevoie de licenta de transport, in cazul in care , masina cu care s-ar efectua ... (vezi toată discuția)
Autoutilitara primita in folosinta - ce fel de contract se poate incheia, sa pot decuce cheltuielile de transport? Silvia Monica Silvia Monica Buna ziua. Am primit o autoutilitara spre folosinta, de la alta firma (inregistrata pe firma respectiva), pentru desfasurarea propriei activitati a firmei ... (vezi toată discuția)