Forum Discuţii juridice Executare silită licitatie publica
Discuție deschisă în Executare silită

licitatie publica

Buna ziua!

daca achizitionez un imobil de la executari silite si imobilul este inchiriat cu contract de inchiriere pe o anumita perioada altei persoane de catre fostul proprietar, chiriasul este obligat sa paraseasca imobilul ?

multumesc!
Buna ziua !
Verificati la executorul judecatoresc prin care se desfasoara procedura , acesta fiind cel mai in masura sa va raspunda la intrebare , raportat la situatia existenta (contractul de inchiriere este legal incheiat , durata acestuia , alte detalii relevante ) .
Succes !