Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... procura vanzare teren
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

procura vanzare teren

Buna ziua,as dori un raspuns la o intrebare. Exista un teren(1 hectar).Tatal meu fiind decedat eu si sora mea santem mostenitoare. Sora mea este stabilita in Germania are cetatenie germana.Ce fel de procura trebuie sa imi trimeata mie pentru a putea semna si incasa eu banii de pe vanzarea terenului.Unde trebuie sa mearga ea pentru a face procura. Multumesc:
Am dat ginerelui meu (mandatar) o procura speciala pentru vanzarea unui imobil.
Fara o alta imputernicire sau donatie,suma obtinuta a fost folosita pentru cumpararea unui apartament , din care pleaca(prin divort) pretinzand prin conventie (la notar) sulta de 100%.
Sunt in termem de 3 ani de la executarea mandatului meu; pot sa cer ''dare de socoteala a mandatarului'' ,respectiv restituirea pretului vanzarii?multumesc :bow:
dragonel, utilizator
Pentru ''bazna'';astept si pentru mine :beer:

La consulat:surrender:
dragonel, utilizator