Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Domiciliu carte identitate
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Domiciliu carte identitate

Va rog sa ma lamuriti intr-o privinta.
Proprietarul X vrea sa cumpere o casa, casa este impartita in doua . In buletin este trecut apartamentul 1 la domiciliu. In contractul de vanzare-cumparare se trece ap. 1-2.
Intrebarea mea este : Cei de la evidenta populatiei pot trece in cartea de identitate la domiciliu ap. 1-2 ? Exista un temei legal in baza caruia s-ar putea face acest lucru ?
Va multumesc
HoratiuBut, utilizator
Este o situatie atipica...sa inteleg ca exista o casa cu doua apartamente?
Cel mai bine mergeti cu contractul la evidenta populatiei si intrebati acolo.
da este o casa formata din 2 apartamente
Daca in contractul de vanzare/cumparare va scrie 1-2 iar dvs. doriti acest lucru, asa se face. La fel de bine puteti opta pentru 1 sau 2. Daca tot aveti toata casa, locuiti unde doriti.
Justitiarul711, utilizator