Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Diploma Naturopatie Franta
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Diploma Naturopatie Franta

Buna ziua,

Incurand voi obtine diploma de Practician Naturopat in Franta. Din moment ce este o profesie nereglementata in Franta si in majoritatea tarilor europeene, si ca actualmente in Romania nu exista niciun curs de naturopatie ci doar de terapii complementare sau cursuri individuale (de nutritie, fitoterapie etc..), m-intrebam daca trebuie o echivalare sau o recunoastere a diplomei pentru a deschide un cabinet de naturopatie in Romania si daca da, la care institutie din Romania trebuie sa apelez pentru asta?

Multumesc!
sandra1987, utilizator
Incercati sa va adresati Centrului Național pentru Recunoașterea și Echivalarea Diplomelor (CNRED) .
Str. Spiru Haret nr. 12, Sector 1, 010176 Bucureşti