Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Reziliere contract de comodat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Reziliere contract de comodat

Bine v-am gasit!

Am incheiat un contract de comodat cu parintii mei la notariat cu scopul deschiderii unui PFA. As dori sa reziliez contractul si sa inchei unul nou, cu alte conditii, de data aceasta fara notariat.
Intrebarile mele sunt urmatoarele:
Avand in vedere ca eu si parintii mei suntem de-acord sa reziliem contractul, care este urmatorul pas? Trebuie sa merg la acelasi notar sau pot sa reziliez contractul si la alt notar? Pot aparea probleme daca contractul este reziliat la 2 zile dupa incheiere? (motivul este ca cei de la ONRC nu sunt de-acord cu forma lui actuala. Numele meu nu este urmat de sintagma "PFA" si spun ca nu se poate infiinta PFA-ul in aceste conditii).
Multumesc mult!
marian52, utilizator
Eu am folosit contract de comodat facut fara a merge la notar, folosind un model de pe internet si am inregistrat 2 firme in acest mod, in 2 judete diferite, si totul a fost OK