Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cumul pensie si salariu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cumul pensie si salariu

In curand voi indeplini varsta de pensiunare. Sunt bibliotecar, angajatorul doreste mentinerea mea in activitate. Cum se procedeaza? Mi s-a spus ca va trebui sa sustin un nou concurs pentru ocuparea postului.
Fiind vorba despre sectorul bugetar, angajarea dvs dupa incetarea vechiului c.i.m. se poate face numai prin examen/concurs.
Multumesc frumos!