Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... drept pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

drept pensie

Buna ziua!
Daca un salariat indeplineste conditiile de pensionare anticipata, dar in ultimul an firma unde a muncit nu a reusit sa plateasca contributiile salariale, il afecteaza pe acesta?
Multumesc anticipat!
Normal ca il afecteaza.
Perioada respectiva nu va fi luata in calculul punctajului mediu anual.
Nu va fi perioada contributiva.