avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 731 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Contract achizitii publice
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Contract achizitii publice

intr-o institutie publica cine se ocupa de intocmirea contractului de achizitii publice ,compartimentul de achizitii publice sau de investitii?
Cel mai recent răspuns: carmen01011958 , moderator 10:50, 7 Mai 2017
Așa cum este stabilit prin regulamentul de organizare și funcționare. De obicei compartimentul de achiziții publice elaborează și înaintează spre semnare contractele de achiziții.
Exemplu:
[ link extern ]

[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Achizitiii croberta croberta daca intr-o intitutie publica nu este compartiment de achizitii, acestea se fac doar de responsabilii de articole bugetare ? (vezi toată discuția)
Valoare estimata achizitii publice pliciu pliciu Buna ziua, Am o intrebare legata de cine ar trebui sa dea valoarea estimata intr-o institutie publica. Referatul de necesitate pentru achizitiile publice ... (vezi toată discuția)
Proceduri scrise achizitii publice paula manta paula manta Buna ziua, Mă ocup de curând de achiziţii publice in cadrul unei autorităţi contractante. Am primit ca sarcină de serviciu întocmirea procedurilor ... (vezi toată discuția)