Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Am \"dreptul \" la dividende?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Am "dreptul " la dividende?

Buna seara. Firma la care am lucrat a fuzionat cu THR Mangalia. Actiunile mele ,primite acum multi ani sunt la aceasta firma. Deoarece am fost informata ca sumele acordare , pe an, au fost intre 2 si 4 lei, nu m-a interesat " venitul" dobandit. Am rugamintea de a-mi spune , o persoana amabila, dupa cati ani aceste sume sunt transferate de societate , la venituri? :(
Prescriptia intervine dupa 3 ani.