Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Recuperare taxa judiciara
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Recuperare taxa judiciara

Am câștigat în instanță în proces cu o firma de recuperare. Am introdus acțiune pt recuperarea taxei. Mi a fost admisă. Ce mai trebuie să fac sa mi iau efectiv banii? Mulțumesc anticipat pentru răspuns.
~ Conținut șters la cerere ~
Obtineti o copie cu mentiunea;"definitiva"sio adresati-va unui executor ptr.punerea in executare silita a hotararii definitive.
Buna ziua,
Cele doua taxe sunt in suma de 480 lei si le-am platit la Administratia Locala de Taxe si Impozite. Nu ma costa mai mult executarea decat suma de recuperat? Nu exista alta modalitate?
Nu,in cadrul executarii silite solicitati si cheltuielile efecutate cu ocazia executarii silite.
Mulțumesc mult.