avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 260 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Calificare necesara pentru cod CAEN 9001, 7420, 5920, ...
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Calificare necesara pentru cod CAEN 9001, 7420, 5920, 7410, 5911?

Buna ziua!

Ce calificari ar fi necesare pentru activitatile cu codurile CAEN:

9001 Activităţi de interpretare artistică (spectacole) - asta pentru "Maestru sunet/inginer de sunet"

7420 Activităţi fotografice

5920 Activităţi de realizare a înregistrarilor audio şi activităţi de editare muzicala

7410 Activităţi de design specializat - aici ma intereseaza designul grafic

5911 Activităţi de productie cinematografica, video şi de programe de televiziune

Eu am terminat liceul de muzica si mi-as inffinta un PFA pentru sonorizari evenimente. Acum sunt student la facultatea de film, foto, media/anul II, si avand posibilitatea de a selecta mai multe coduri CAEN, as mai include si activitatile fotografice, design grafic, si productie video.
Pentru aprobarea acestor activitati mi-ar ajunge oare diploma de absolvire a liceului de muzica - pentru 9001 si 5920; si o adeverinta de student film,foto,media in anul II, cu bursa - pentru 7420, 7410, 5911?

Si o ultima intrebare: este oare un cod CAEN mai potrivit pentru design grafic? Eu o sa fac afise de evenimente, bannere, logo-uri. Am mai citit ca "7311 Activitati ale agentiilor de publicitate" ar mai fi potrivit, insa eu nu ma consider agentie de publicitate, eu doar as sta in Photoshop sa editez.

Multumesc !!!
Ultima modificare: Sâmbătă, 6 Mai 2017
lemonn256z, utilizator

Alte discuții în legătură

Alegere caen sound design Anca Diana Anca Diana Buna ziua, Doresc sa deschid o firma cu obiectul de activitate sound design si muzica pentru jocuri si filme, si am unele nelamuriri: 1. Ce coduri caen se ... (vezi toată discuția)
Ce coduri caen trebuie să folosesc? sd6112 sd6112 Buna ziua, Aș dori să-mi deschid un PFA, dar am o întrebare la care momentan nu am raspuns. Dacă voi face filmări și editare video, cu plata în ... (vezi toată discuția)
Cod caen activitati fotografice + filmare nunti Loredana_84 Loredana_84 Ca si cod caen pentru activitati foto am regasit 7420 - Activitati fotografice. Insa pentru filmari la nunti + editare filmari si absolut tot ce tine de partea ... (vezi toată discuția)