Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Calcul concediu de risc maternal
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Calcul concediu de risc maternal

Ma puteți ajuta va rog cu calculul unui concediu de risc maternal ? Salariul brut pe luna octombrie a fost 2200, iar din noiembrie a fost 2520.
Mulțumesc
Buna, as dori si eu calculul riscului maternal pe luna aprilie...am incadrarea de 2730...iar pe luna aprilie am 13 zile de cobcediu medical si rescul de concediu de risc. Va ros sa ma ajutati cu un raspuns daca se poate
Bună seara! am si eu o intrebare referitoare la calculul concediului de risc maternal si anume: ce salariu ar trebui să primesc dacă în ultimele 24 de luni am fost in concediu de creștere copil si am avut un venit de 1250lei / luna in ultimul an? Mă puteti lamuri va rog cu această întrebare? Acum sunt in concediu de risc maternal din luna Mai. Multumesc!
Bună ziua. Ați aflat cum se calculează în situația acesata.? Am și eu aceiași situație

MAGDALENA17 a scris:

Buna, as dori si eu calculul riscului maternal pe luna aprilie...am incadrarea de 2730...iar pe luna aprilie am 13 zile de cobcediu medical si rescul de concediu de risc. Va ros sa ma ajutati cu un raspuns daca se poate

Bună ziua. Ați aflat cum se calculează în situația acesata.? Am și eu aceiași situație

MAGDALENA17 a scris:

Buna, as dori si eu calculul riscului maternal pe luna aprilie...am incadrarea de 2730...iar pe luna aprilie am 13 zile de cobcediu medical si rescul de concediu de risc. Va ros sa ma ajutati cu un raspuns daca se poate

Bună ziua!ma puteți lamuri și pe mine legat de concediu de risc maternal cum se calculeaza? Pe ultimiile 6 luni din 12 lucrate mi sa acumulat suma de de 25,229:127 zile lucrătoare mi-a ieșit media de de 198,65 pe zi× 20 zile lucrătoare pe luna ianuarie 2024 =3.973 brutul din care mi se va da decât 75% însemnând suma de 2980.intrebarea mea este: din acești 2980 mai trebuie sa mi se oprească cei 25% cas?va mulțumesc pentru răspuns!