avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 208 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie anticipata partial
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie anticipata partial

buna ziua
Am primit decizia de pensionare anticipata partial in urma cu 15 zile si as dorii sa stiu daca anulez decizia de pensie in acest moment conf.art.106 alin(3) din legea 263/2010 cind am dreptul sa fac alta cerere de pensionare anticipata.
va multumesc
Ultima modificare: Marți, 9 Mai 2017
miriamm, utilizator
Cel mai recent răspuns: Gabi50 , utilizator 16:06, 9 Mai 2017
In urmatoarea zi de retragere a primului dosar si de anulare a deciziei de pensionare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensie anticipata si anticipata partiala olarasu ileana olarasu ileana Am depus dosar de pensionare la 01.01.2011 iar la 30.03.2011 am primit decizia de pensionare pentru pensie anticipata partial cu 42% reducere. De atunci ma ... (vezi toată discuția)
Pensie anticipata fara penalizare florin_iordanescu florin_iordanescu Buna ziua. Daca se poate, vreau sa ma ajutati cu o situatie. Tatal meu, nascut pe 27 Sept 1952, a fost concediat de la ultimul loc de munca, la inceputul ... (vezi toată discuția)
Pensionare anticipata Bora Irina Bora Irina Va rog sa ma lamuriti: daca un salariat solicita inscrierea la pensionare anticipata, este obligatoriu sa inceteze contractul individual de munca in momentul ... (vezi toată discuția)