Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract de munca

Va rog, cum se opereaza in revisal schimbare de nume daca un angajat are CO neplatit( suspendat ) o luna .
Multumesc
Nu are nicio legatura schimbarea numelui cu neplata CO.

Modificarea in REVISAL a inregistrarilor numelui unui salariat se poate face apasand butonul "Modificare" pozitionat in toolbarul din partea superioara a ecranului principal in sectiunea "Salariati".

Se selecteaza din lista salariatul care se doreste a fi modificat si se apasa pe "Continuare".

Se modifica numele salariatului si apoi se salveaza fisierul .rvs care se depune/transmite la ITM.
- dar nu mai apare in registru la cei activi? cum operez?
Cum nu apare?

Nu are c.i.m. activ ?
Nu are suspendat 2 luni,
Atunci la incetarea suspendarii ii operati modificarea de nume.