Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... SCHIMBARE FUNCTIE
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

SCHIMBARE FUNCTIE

Buna ziua,va rog sa ma lamuriti si pe mine cum se inregistreaza corect in revisal schimbarea functiei unui angajat!Multumesc!
Modificarea in REVISAL a c.i.m. se poate face apasand butonul "Modificare" pozitionat in toolbarul din partea superioara a ecranului principal in sectiunea "Operatii contract" a meniului "Contracte".

Se selecteaza salariatul din lista pentru care se doreste a fi modificat contractul si se apasa butonul Continuare.

Se ajunge la pagina unde apare functia. Se modifica functia , apoi se inregistreaza data de la care isi produce efectele dupa care se salveaza inregistrarea.

Se genereaza fisierul .rvs care se depune/transmite la ITM cu o zi anterioara celei in care isi produce efectele modificarea.
Multumesc.