avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 571 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Lot extravilan pe strada construita?
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Lot extravilan pe strada construita?

Pe o strada rezultata dintr-o lotizare veche de cativa ani, construita si locuita in proportie de cca 75%, pot exista printre case loturi ramase inca in extravilan? Sau trecerea in intravilan s-a facut prin PUZ pentru intreaga suprafata lotizata?

Alte discuții în legătură

Trecerea unui teren din extravilan in intravilan alin2s alin2s Buna ziua, Va rog sa imi dati cateva detalii despre cum as putea trece un teren extravilan in intravilan, pentru ca ulterior sa-mi construiec o ... (vezi toată discuția)
Documentatie in vederea primirii autorizatiei de construire dlorelai dlorelai Buna seara, Am un teren extravilan arabil, cu suprafata de 3000 mp, deschidere de 19m, in comuna Berceni Ilfov, intr-o zona in continua dezvoltare ... (vezi toată discuția)
Extravilan si intravilan laolalta? enverhoxha enverhoxha Buna ziua. Daca pe o strada noua (din Ilfov) exista deja numeroase case construite si locuite pe loturile de teren aferente, intravilane, e totusi posibil ca ... (vezi toată discuția)