avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 399 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Plangere contraventionala amenda stationare interzisa
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Plangere contraventionala amenda stationare interzisa

Am facut o plangere contraventionala la judecatoria sect. 1 impotriva politiei locale sect. 1, mi s-a deschis dosar , mi-a aparut pe portalul just.ro, dar fara termen. Din punct de vedere procedural nu stiu ce urmeaza? Astept sa apara termenul si ma prezint in instanta ? imi vine intampinarea politiei prin posta? ma duc eu la judecatorie sa vad daca a fost depusa la dosar ? nu cunosc bine pasii. Va rog sa ma ajutati.
Cel mai recent răspuns: favex , utilizator 10:43, 29 Iulie 2017
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc ffff mult, eram in bezna.
~ Conținut șters la cerere ~
Am castigat in instanta, bucurie mare , multumesc inca odata.
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce înseamnă anulare cerere ContSters440570 ContSters440570 Tip solutie: Anulează cererea Solutia pe scurt: Anulează cererea. Cu drept de reexaminare în termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată în ... (vezi toată discuția)
Verificarea cererii si regularizarea - durata maxima ContSters277797 ContSters277797 La primirea cererii de chemare in judecata (partaj), judecatorul verifica daca aceasta indeplineste cerintele impuse de lege, urmand ca in situatia cand ... (vezi toată discuția)
Intrebare - art 200 alin 3 din ncpc mihaelaciocarlan mihaelaciocarlan buna seara . va rog frumos sa-mi spuneti si mie ce prevede art 200 alin 3 din noul cod de proc civila ? va multumesc anticipat. (vezi toată discuția)