avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 158 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Proprietarul refuza restituirea garanției pentru ca ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Proprietarul refuza restituirea garanției pentru ca apartamentul avea mucegai

Precizez că am locuit 3 luni pe iarna, apartamentul este vechi și la parter. Singurul apartament vecin a fost neancalzit, restul pereților exteriori. Îmi pot recupera banii?
Eventuala restituire de sume avansate de dv catre locator,se poate realiza conditionat de clauzele contractual asumate in contractul de locatiune

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua. vecinul de langa apartamentul meu și-a montat aparatul ... Mihaela Mihaita Mihaela Mihaita Bună ziua. Vecinul de langa apartamentul meu și-a montat aparatul de aer conditionat pe peretele exterior al meu fără să-mi ceara acordul. Ce soluții ... (vezi toată discuția)
Taxa habitat/salubrizare mariuspopa1 mariuspopa1 Buna ziua am sa fiu scurt si la obiect. Am locuit in chirie in orasul Constanta timp de un an(2013). Acum cateva zile am primit la adresa din buletin respectiv ... (vezi toată discuția)
Banner publicitar pe bloc dragu_marius86 dragu_marius86 Buna ziua.Ca locatar in acest bloc am ales sa imi instalez un banner publicitar pe peretele blocului , exact sub pervazul meu. Am fost luat la intrebari de ... (vezi toată discuția)