Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... EXCURSIE IN SPANIA
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

EXCURSIE IN SPANIA

Buna seara ! Eu si fiica mea in varsta de 16 ani vrem sa plecam cu avionul intr-o excursie in Spania intrebarea mea este : ce acte are nevoaie fiica mea pentru a parasi tara impreuna cu mine ( tatal ramine in Romania) .
Multumesc mult!
Nu ați specificat dacă sunteți căsătoriți, în divorț ori cu sentița definitivă a divorțului, deoarece există un răspuns pentru fiecare situație.
Pentru operativitate, apelați numărul de telefon 021.9590, ce functioneaza non-stop la nivelul Inspectoratului General, unde relatați situația d-voastră pentru a primi un răspuns oficial.
Detalii:[ link extern ] ...
Buletinele, acordul tatalui, biletele de avion, dupa caz certify de nastere, casatorie, sentinta si bani pentru distractie.
Imi cer scuze sunt casatorita deci care ar fi actele care trebuie prezentate la plecare ?
Multumesc mult!
declaratia acord a tatalui daca in fata notarului, biletele de avion si buletinele sau pasapoartele.