Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Intrare in legalitate pamant cumparat cu chitanta de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Intrare in legalitate pamant cumparat cu chitanta de mana

Acum mai bine de douazecisicinci de ani(pana in revolutie) am cumparat o bucata de pamant cu chitanta de mana(fara a merge la notariat). Com pot intra in legalitate?
Mentionez ca in tot acest timp am achitat impozitul la primarie an-de-an. Multumesc!
Uzucapiune. Dosar in instanta adica.
Multumesc mult!
Mai degraba as merge pe instanta insa in contradictoriu cu vanzatorii, cerand ca instanta sa pronunte o hotarare care sa tina loc de contract de vanzare. In caz ca nu merge asa, as apela la uzucapiune.
da! am sa inerc intai aceasta... Multumesc mult!
tit220161, utilizator