Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Programare Preschimbare permis auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Programare Preschimbare permis auto

Buna ziua,

Am o problema legata de programarea pentru preschimbarea permisului auto. Mi-a expirat permisul pe data de 21 mai 2017, iar pe data de 8 mai cand am incercat sa-mi fac programarea pentru preschimbarea acestuia am descoperit cu stupoare ca prima data cand pot merge sa-l schimb este 14 iunie 2017, ceea ce inseamna 3 saptamani fara condus. Intrebarea mea este: se poate face ceva in aceasta privinta? presupun ca nu se pune vorba de a circula, dar exista vreo dovada, ceva?

Va multumesc,

S.R.
[ link extern ] /

Conducerea cu permisul expirat este contraventie. Dreptul de a conduce continua sa existe chiar daca valabilitatea administrativa a permisului a expirat.