Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract de munca - interdictie folosire telefon mobil
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract de munca - interdictie folosire telefon mobil

un administrator solicita scrierea in contractul individual de munca sau fisa postului ca in timpul serviciului nu are voie sa-si pastreze telefonul mobil la el.Este legal? daca da unde se poate scrie ca nu are voie sa vorbeasca la telefonul mobil in timpul serviciului.
Multumesc.
In regulamentul intern al angajatorului se poate prevede reguli de folosire a telefonului mobil.