avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 105 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract de munca - interdictie folosire telefon mobil
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract de munca - interdictie folosire telefon mobil

un administrator solicita scrierea in contractul individual de munca sau fisa postului ca in timpul serviciului nu are voie sa-si pastreze telefonul mobil la el.Este legal? daca da unde se poate scrie ca nu are voie sa vorbeasca la telefonul mobil in timpul serviciului.
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:14, 26 Mai 2017
In regulamentul intern al angajatorului se poate prevede reguli de folosire a telefonului mobil.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amanetar ContSters240478 ContSters240478 Buna ziua, va rog sa-mi spuneti daca este legal(ca normal nu cred) ca angajoturul sa nu iti permita sa iei pauze in timpul programului de lucru. programul ... (vezi toată discuția)
Pauza de masa in afara timpului de lucru de 8 ore alex.v alex.v Buna ziua. Am cateva intrebari in legatura cu pauza de masa care a fost scoasa in afara timpului normal de lucru: 1. pot considera ca este timp privat ... (vezi toată discuția)
Fisa postului saftmiki saftmiki am o intrebare! fisa postului trebuie sa existe neaparat la fiecare dosar de personal?am un angajat care nu vrea sa semneze fisa postului?mi-a cerut art sau ... (vezi toată discuția)