Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Administratorul are voie sa faca orice lucrare pe ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Administratorul are voie sa faca orice lucrare pe scara fara a intreba proprietarii scarii?

administratorul meu efectueaza multe lucrari fara a face dovada platii(copii facturi)cu diverse persoane neautorizate de cele mai multe ori, iar sumele pe care le platim pt. aceste lucrari isi schimba valoarea de la o zi la alta. precizez ca sumele sunt incluse in plata intretinerii lunare. cum pot stopa acest abuz
trebuie sa aveti un presedinte si un comitet executiv, pe dansii i-ati intrebat?
pe de alta parte orice instalatie care se strica si nu necesita sume mari pentru reparatie trebuie reparata si fara acordul expres al presedintelui (exemplu: automatul de scara).
sunteti asociatie constituita?
Administratorul de imobil ,este angajatul asociatiei de proprietari cu limita de competenta de executie hotarari ale adunarii generale,decizii ale comitetului executiv si ale presedintelui de asociatie
Reprezentantul legal al asociatiei de proprietari este presedintele de asociatie care este factor decizional
In temeiul disp art 10 L nr 230/2007 solicitati oficial presedintelui de asociatie sa justifice temeinicia executarii lucrarilor in cadrul asociatiei de proprietari
Mai puteti formula contestatie-in temeiul disp art 12 A al c si d din HG nr 1588/2007 impotriva valori impuse in lista de intretinere lunara in termen de 10 zile de la afisarea acesteia
Presedintele de asociatie detine obligatia sa raspunda la contestatie in termen de 7 zile