Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Contract onorific avocat - primarie !?
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Contract onorific avocat - primarie !?

Un avocat a incheiat un contract onorific cu o primarie insa in proces depune diverse sume de bani cum ca ar fi achitate de primarie.
Intrebari
1. Este valabil un asemenea contract cu o institutie a statului ?
2. Chitantele depuse in instanta pot fi considerate falsuri si uz de fals ?
Un astfel de contract poate fi valabil daca, sunt intrunite si celelalte elemente ptr.validitatea unui act juridic.2.Ptr.a vorbi de fals sau sau uz de fals trebuie sa fie intrunite toate elementele constitutive ale acestor infractiuni.